Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Libya mülteci kurtarıldı

  • Listed: Kasım 7, 2018 10:39 am

Escort İlan Açıklaması

Birleşmiş Milletler uzmanları, Libya’dan Tunus ve Mısır’a kaçan insanların ezilmeleri arasında ırkçı saldırıların önlenmesi yönünde acil bir ihtiyaç duyulduğu konusunda uyarıda bulundular.
Sınırdan dökülen 140 binden fazla mülteci ve on binlerce gün daha gelmesiyle birlikte, Başbakan David Cameron, Mısırlıların Libya-Tunus sınırında mahsur kalmasına yardım etmek için bir hava taşımacılığı başlattığını söyledi.
Fransa da hava ve deniz operasyonunu açıkladı. Fransa Dışişleri Bakanlığı, en az 5.000 Mısırlı mülteciyi tahliye etmek ve bir hafta içinde Mısır’a iade etmek için bölgeye doğru giden büyük uçakları ve bir Fransız Donanması gemisini kapsayacağını söyledi. Fransa, Libya’da kalan “savunmasız insanlara çadır ve acil durum ekipmanı sağlamak için eğitim araçlarını da araştırıyor” dedi.
57 uluslu İslam Konferansı Örgütü, iki tam donanımlı saha hastanesi kurulacağını ve Libya ile sınırlarının Tunus ve Mısır taraflarında ambulanslar sağlayacağını söyledi.
BM uzmanları, hızlı gelişen insani krizde yakalanan Sahra-altı Afrikalıları, yabancıları, göçmen işçileri ve diğer azınlıkları korumak için acil bir ihtiyaç konusunda uyardılar.
Dünya çapında ırk ayrımcılığını izlemekten sorumlu BM komitesi, BM ve üye hükümetlerinin daha fazla kan dökülmesini önlemek için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
BM’nin mülteci kuruluşu ve Uluslararası Göç Örgütü de, aşırı kalabalıklaşmanın “saatlerce kötüleştiği” Libya-Tunus sınırında insani bir krizi hafifletmek için güçlerini birleştirdiklerini söyledi.
Yetkililer, çoğu Mısırlılardan, 19 Şubat’tan bu yana 75 binden fazla insanın bu sınırı aştıklarını söyledi.
Bir Dünya Gıda Programı sözcüsü, “Çoğu üç ya da dört gün boyunca seyahat ediyorlar. Yürüyorlar ve 48 saate kadar hiçbir şey yemiyorlardı” dedi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.